ابزارآلات

10 ابزار کاربردی در منزل

ابزار کاربردی در منزل

درسال 2023 که تقریبا دنیای پر از تکنولوژی و پر سرعت است لوازم مورد استفاده ما هرروزه درحال ارتقا و هوشمند شدن هستند. مسلما این دستگاه ها نیز کامل نیستند و نیاز سرویس دوره ای دارند و یا ممکن است دچار عیب های کوچک بشوند. اگر شما هم از افرادی هستید که برای کارهای کوچک از توانایی خود بهره می برید و نیازی به تعمیرکار و یا تکنسین ندارید این مقاله مناسب شماست. در این مقاله قصد داریم کهبه شما 15 ابزار کاربردی منزل را معرفی کنیم که هر شخص در خانه ی خود به آن نیاز دارد. توجه داشته باشید که اگر ابزار مناسب انتخاب کنید می توانید از صرف هزینه زیاد خودداری کنید و کاربردی ترین ابزار را قیمت پایین تر خریداری نمایید.

چکش قدرتمند چندکاره

چکش قدرتمند در ابزار کابردی در منزل

چکش با کیفیت یکی از ابزار های مورد نیاز در منزل است

اولین ابزار کاربردی در منزل چکش ها هستند. از چکش ها برای بسته درب قوطی ها، کوبیدن میخ برای نصب تابلو، فرم دهی ورقه های فلزی و … استفاده می شود. این ابزار چندین مدل دارد که از انواع آن عبارتند از:

  • چکش عادی
  • چکش میخکش
  • چکش مغناطیسی

هرکدام از این مدل ها بسته به نیاز فرد استفاده کننده از آن متفاوت است. مثلا کسانی که کار تخصصی زیادی با چکش ندارند می توانند از مدل عادی استفاده کنند. اما کسانی که برایشان کارایی بیشتر مهم است باید از چکش میخکش و یا مغناطیسی استفاده کنند. خوبی چکش مغناطیسی این است که می توانید در هنگام کوبیدن میخ به دیوار، میخ را به چکش متصل کنید! این چکش میخ را نگه داشته و احتمال صدمه دیدن دست شما را کاهش می دهد.

متر با کیفیت

متر نواری

مترنواری

متر نواری با کیفیت یکی دیگر از ابزار های کاربردی منزل است که نیاز آن در هرجا احساس می شود. به دنبال متری باشید که حداقل 5 متر طول داشته باشد. خم شدن متر هم نکته مهمی است. در بعضی نقاط می توانید از متر های لیزری استفاده کنید. همچنین می توانید در بعضی مواقع نیز می توانید از متر ها استفاده کنید. این مترها برای اندازه گیری گوشه های اتاق و یا قسمت های حلالی به شدت مناسب هستند.

ست های پیچ گوشتی

ست پیچ گوشتی

پک ابزار کامل

همیشه در خانه نیاز به یک پیچگوشتی احساس می شود. پیچگوشتی ها انواع مختلفی دارند اما اگر دنبال یک ابزار جمع و جور و کاربردی می گردید باید همه ی بیت ها (سری های پیچ گوشتی) را داشته باشد. انواع پیچگوشتی هایی که می توانید استفاده کنید عبارتند از:

این مدل ها به شدت مناسب منزل چراکه هم فضای کمی را اشغال می کنند و هم کامل می باشند.

انبر با کیفیت

انبر

انواع انبر

شما حتما باید از انواع انبردست باکیفیت مانند انبر کلاغی، دم باریک و سیمچین استفاده کنید. از انبرکلاغی برای مکان هایی که سایز مشخصی ندارد و به انرژی زیادی نیاز دارد می توان استفاده کرد. باز کردن شیر های دستشویی، ظرفشویی و حمام مثال های خوبی برای استفاده از این ابزار هستند. دم باریک کاردبرد های متفاوتی دارد. این ابزار به علت سوزنی بودن سری می تواند در مکان هایی که قدرت مانور کم است، استفاده شود. سیم چین نیز از ابزارهایی است که معرف حضور همه ما است. برای لخت کردن سیم و بریدن سیم های مفتولی استفاده می شود.

آچار بکسی با سری های مختلف

آچار بکسی

آچار‌بکس ها حتی از آچار معمولی نیز پرکاربرد تر است. مسلما خرید آچار بکس های مختلف کار به صرفه ای نیست. به همین دلیل باید یک آچار بکس با سری های مختلف خریداری کنید. این مدل آچار در یک جهت می چرخد و در جهت مخالف هرزگردی دارد که راحتی برای بستن مهره ها را به همراه دارد.

تراز برای اندازه گیری شیب

تراز

تراز برای اندازه گیری شیب

ترازها انواع مختلفی دارند که حداقل ترین سایز آن برای هر خانه لازم است. شما با استفاده از تراز می توانید شیب یخچال، ماشین لباسشویی و … را روی حالت صاف و بدون شیب قرار دهید. شاید این یک امر ساده به نظر برسد اما تاثیرات زیادی دارد. مثلا با استفاده از تراز کردن ماشین لباسشویی دیگر لرزش آن صدای زیادی نمی دهد.

کاتر تیز

کاتر

کاتر تیز

کاترها ابزار های عالی و کاربردی هستند. این ابزار به شدت کاربردی برای باز کردن جعبه، مقوا، کادو، بردین طناب و … استفاده می شود. یکی از مزیت های این دستگاه این است که هروقت تیغ ها کند شد می توانید تیغه را تعویض کنید.

دریل شارژی اورجینال

دریل شارژی

دریل

یک دریل شارژی اورجینال با مته های شارژی قابل تعویض برای هر خانه لازم است. با استفاده از آن می توانید در موقع لزوم دیوار، میز، پلاستیک، چوب و … را سوراخ کنید. باتری های قابل تعویض این دستگاه ها یکی از خصیصه های خوب این دستگاه ها هستند. اگر امکانش را دارید حتما از مدل چند مته ای استفاده کنید. نگران هزینه اضافه برای تهیه بیت های بیشتر نباشید بعدا خودتان از این عمل رضایت کامل پیدا خواهید کرد.

گریس و روغن چرخ

روغن چرخ

روغن و گریس

اگر شما در هنگام استفاده از زیپ ها، لولای در و چرخ دنده ها دچار مشکل شدید و صدای آن ها شما را اذیت می کند استفاده از گریس و روغن چرخ بهترین کار است.

ست کامل آچار آلن

آچار آلن

آچار

ست کامل آچار آلن از ابزار هایی است که هرکس حداقل یکبار با آن روبرو شده است. اگر وسایل منزل شما به حالت تاشو باشد، قطعا شما با پیچ های ۶ ضلعی آشنایی پیدا کرده اید. این مدل وسایل منزل بیشتر در برند ایکیا هستند. ایکیا یا هر برند دیگری که از این پیچ ها استفاده می کنند نیاز به یک ست کامل آلن در سایز های مختلف دارد.

جعبه ابزار جادار

جعبه ابزار

جعبه ابزار با کیفیت

تمام وسایل بالا باید همیشه در دسترس باشند زیرا که در هنگام نیاز باید وسیله مورد نیاز در سریع ترین زمان در اختیارتان قرار بگیرد. به همین دلیل نیاز به یک جعبه ابزار کامل احساس می شود. جعبه ابزاری سبک و در عین حال جادار نیاز شما را برطرف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *